Falowniki Omron – seria V1000

znajdujesz się w: V1000 / tagi: , , , , ,

Falowniki Omron V1000 – 10 x 100 = 1 – Nowy standard jakości

Falowniki Omron seria V1000Opatentowana konstrukcja falowników z serii V1000 w połączeniu z nowoczesną technologią ich wykonania zapewnia 10 lat bezobsługowej pracy. Nowe funkcje gwarantują spełnienie oczekiwań w stu procentach. Ponadto przy wskaźniku awaryjności wynoszącym mniej niż 1 do 10 000 nowe falowniki V1000 będą przewyższać inne urządzenia jeszcze przez długi czas po uruchomieniu.

Charakterystyka falownika Omron V1000:

 • Moc do 15 kW
 • Rekordowo kompaktowy (najmniejszy na świecie)
 • Wektorowa regulacja prądu
 • Sterowanie silnikami indukcyjnymi (IM) i synchronicznymi (PM)
 • Wbudowane wejścia bezpieczeństwa kategorii 3 (EN954-1)
 • Wbudowany filtr
 • 10-letni okres eksploatacji
 • Karta z zaciskami sterującymi wyposażona w pamięć (zgłoszenie patentowe)
 • Szybsze procesory
 • Sterowanie wektorem prądu
 • Cicha praca (zgłoszenie patentowe technologii)
 • Dostrajanie on-line (zgłoszenie patentowe)

Zalety mechaniczne falownika

W porównaniu ze swoimi poprzednikami, przemienniki V1000 cechują się do 40% mniejszą objętością, potwierdzoną testami odpornością na wibracje, zwiększoną z 20 do 50 Hz(0,6 G) oraz o wiele bardziej sprawnymi odprowadzaniem ciepła dzięki nowemu systemowi radiatorów (zgłoszenie patentowe).

Aby jeszcze bardziej poprawić jakość, dokonano pełnego przeglądu linii produkcyjnych i ograniczono ryzyko wystąpienia błędu ludzkiego przez zastosowanie najbardziej zaawansowanych robotów. Wynikiem tych działań jest wskaźnik awaryjności poniżej 0,01%.

Falownik V1000 może zwiększyć prąd wyjściowy o 20% przy spadku częstotliwości nośnej dzięki podwojonym wartościom znamionowym. Standardowo falownik ustawiony jest w tryb HD (Heavy Duty), co oznacza dopuszczalne przeciążenie 150% prądu znamionowego przez 1min. Przestawienie falownika w tryb ND (Normal Duty) pozwala na zwiększenie prądu wyjściowego z dopuszczalnym przeciążeniem 120% przez 1min

Możesz zaoszczędzić czas i miejsce

Dawniej montaż modułów obok siebie oznaczał potrzebę pozostawienia miejsca na zapewnienie wentyalcji. W przypadku przemiennika V1000 można o tym zapomnieć. specjalny kształt radiatora ze specjalnego stopu (zgłoszenie patentowe) pozwala montować wiele modułów ściśle obok siebie, bez problemów związanych z przegrzewaniem i stratą miejsca na panelu montażowym.
V1000 posiada zaciski bezśrubowe dzięki czemu zyskuje się czas podczas instalacji, a tym samym obniża koszty.
Oszczędnościowy okazuje się również filtr EMC. Eliminuje on konieczność zachowania szczególnej ostrożności związanej z ekranowaniem w celu ograniczenia zakłóceń podczas instalacji.Opcjonalny, zgodny z normami EMC, fabrycznie zakładany filtr, nie tylko obniża koszty instalacji, ale także umożliwia użycie mniejszej liczby elementów zewnętrznych i upraszcza logistykę.

Falownik V1000, w odróżnieniu od poprzednich modeli, został wyposażony w inteligentną funkcję „dostrajania na bieżąco” (on-line), która stanowi następny etap rozwoju automatycznego dostrajania. Powyższa metoda zapewnia kompensację dużych wahań temperatury, które mogłyby wpłynąć na parametry elektryczne sterujące prędkością silnika i nie dopuszcza do jakichkolwiek zakłóceń prędkości.

Funkcje bezpieczeństwa, wbudowane w falownik V1000 ułatwiają jego integrację z maszynami bez potrzeby trudnego łączenia ze sterownikami bezpieczeństwa. Dwukanałowe wejścia bezpieczeństwa (zgodne ze standardem EN954-1 kategorii bezpieczeństwa 3) odłączają silnik szybciej już po pierwszym sygnale wystąpienia problemu, i to przy mniejszej liczbie kabli zewnętrznych styczników.

Pobierz pliki pdf