Do czego służą wibratory pneumatyczne i który model wybrać?
F – Zewnętrzne, pneumatyczne wibratory tłokowe
Liniowe wibratory tłokowe serii F nadają się szczególnie do przenoszenia, kompaktowania i wybierania masowych substancji stałych ze względu na doskonale liniowe wibracje. Uzyskują optymalne wyniki przy opróżnianiu zbiorników lub jako napędy do przenośników wibracyjnych lub podajników.
K – Zewnętrzne, pneumatyczne wibratory liniowe
Liniowe wibratory pneumatyczne typu K są lekkie i kompaktowe. Drganie sinusoidalne jest generowane przez samoodwracający się tłok, który swobodnie unosi się na poduszce powietrznej. Częstotliwość i amplitudę można regulować nieprzerwanie i niezależnie. Wytrząsarki liniowe typu K mogą pracować zamontowane w dowolnej pozycji. Ich uruchamianie/zatrzymywanie odbywa się optymalnie.
OR – Pneumatyczne wibratory wałkowe
Pneumatyczne wibratory wałkowe typu OR posiadają w swojej wewnętrznej obudowie stalowe walki, które szczególnie sprzyjają przesiewaniu, zagęszczaniu i oczyszczaniu materiałów oraz konstrukcji. Dopuszczalna temperatura otoczenia wibratorów do 200° C .
OT – Pneumatyczne wibratory turbinowe
Zewnętrzne, pneumatyczne wibratory turbinowe typu OT łączą w sobie wysokie częstotliwości ze sporymi siłami odśrodkowymi. Wibratory OT pracują bezsmarownie z filtorwanym, sprężonym powietrzem. Nie wymagają żadnej konserwacji i są z powodzeniem stosowane jako urządzenia wspomagające przepływ w zbiornikach jako napędy dla zsuwni lub sit na wibrostołach.
P – Zewnętrzne, pneumatyczne wibratory udarowe
Zewnętrzne, pneumatyczne wibratory udarowe typu P są szczególnie solidne i używane są do usuwania złogów materiałów z rur lub zbiorników. W miejscach, w których ochrona przed hałasem nie stanowi priorytetu, wibratory typu P stanowią najlepszy wybór. Świetną trwałość zapewnia praca za pomocą filtrowanego sprężonego powietrza w oleju.
S – Wibratory typu kulowego
Zewnętrzne, pneumatyczne wibratory kulowe typu S wzbudzają częstotliwości do 35.000 obr./min.) i są one używane wszędzie tam, gdzie trzeba przemieścić materiał pylisty. Wibratory kulowe typu S instaluje się na zbiornikach, aby zapobiec powstawaniu zawisaniu materiałów lub powstawaniu w nim otworów i do poprawy przepływu materiału na rynnach zsypowych, sitach i wibrujących stołach.